• Zakres prac

  Wykonujemy profesjonalne modernizacje instalacji hydraulicznych, elektrycznych oraz komputerowych, zapraszamy do skorzystania z oferty

  Modernizacja instalacji

Modernizacja instalacji

Nasza firma zajmuje się profesjonalną modernizacją nowych i istniejących już instalacji różnego rodzaju. Wykonujemy remonty instalacji wodnych, hydraulicznych, gazowych, elektrycznych, komputerowych, fotowoltaicznych i inteligentnego domu.

Instalacje hydrauliczne

Nie trzeba eksperta by stwierdzić, że instalacja wodna należy do podstawowych instalacji domowych dlatego prace remontowe z oferty naszej firmy to również instalacja lokalnej sieci wodociągowej w domu, remont instalacji wodociągowej i modernizacja instalacji. Nasza propozycja obejmuje wszystkie rodzaje obiektów od domów i mieszkań poprzez lokale użytkowe po obiekty przemysłowe. Na kształt instalacji wodnej w domu nie wpływa to, czy obiekt korzysta z własnego ujęcia, czy z sieci wodociągowej. Znaczenie ma głównie sposób w jaki będzie się w nim podgrzewać wodę. Doprowadza się ją do budynku za pomocą przyłącza, od niego zaś rozprowadza systemem rur podejścia wody: do kuchni, łazienki i innych pomieszczeń, gdzie będzie potrzebna (garaż, pralnia itp.). W przypadku domów jednorodzinnych warto także przewidzieć punkt poboru wody na zewnątrz domu.

 • - Instalacja wodna, lokalna sieć wodociągowa, instalacje hydrauliczne

  Przed wykonaniem instalacji wodnej dla danego obiektu trzeba się dokładnie zastanowić nad potrzebami – inaczej wygląda instalacja w domku letniskowym, a inaczej w restauracji, lub pensjonacie. Należy pamiętać nie tylko o umywalkach, wannach, zlewach i wc, ale także urządzeniach wykorzystujących wodę, jak pralki czy zmywarki. Jeśli obiekt korzysta z miejskiej sieci wodociągowej, to instalacja zaczyna się za wodomierzem - za awarie przed tym urządzeniem odpowiada przedsiębiorstwo wodociągowe, natomiast za te za nim właściciel albo administrator domu.

 • - Remonty instalacji wodociągowej, modernizacja sieci hydraulicznej

  Instalację wodną wykonuje się najczęściej z rur z tworzyw sztucznych lub miedzianych, kształt instalacji jak wspomnieliśmy wyżej zależy od tego czy woda będzie ogrzewana centralnie, czy w miejscowych podgrzewaczach. W pierwszym przypadku do centralnego podgrzewacza doprowadzamy zimną wodę, a od niego - rury z ciepłą wodą oraz instalację dla wody zimnej. W przypadku kilku podgrzewaczy montowanych przy poszczególnych bateriach, doprowadza się do nich tylko zimną wodę. Przy projektowaniu instalacji wodnej bardzo ważne jest dobranie odpowiedniej średnicy rur, tak aby zapewniły one wystarczające ciśnienie wody i jej prawidłowy przepływ. Trzeba też uwzględnić rozszerzalność termiczną materiałów – rury pod wpływem zmian temperatury będą „pracować”. Obok instalacji sieci hydraulicznej zajmujemy się również jej naprawą oraz pracami pobocznymi wynikającymi na przykład ze zniszczeń spowodowanych przez wodę. Niesprawna, albo przeciekająca instalacja powoduje szkody, których usunięcie jest trudne i na ogół kosztowne ponieważ większa część instalacji przebiega w ścianach lub podłodze

Instalacje elektryczne

Nie bez powodu instalacja elektryczna jest uważana za jedną z trudniejszych - jej wykonanie najlepiej zlecić fachowcom. Tylko doświadczony specjalista doradzi między innymi dobór odpowiedniej grubości przewodów. Związek między przekrojem przewodu i obciążeniem (natężeniem prądu, który przepływa przez przewód) polega na tym, że prąd może spowodować nadmierny wzrost temperatury kabla o małym przekroju. Każdy metal posiada określoną oporność i każdy przewód w pewnych okolicznościach zaczyna się nagrzewać, zaś temperatura, którą wytrzyma izolacja, to tylko 70°C.

 • - Instalacja elektryczna zgodna z potrzebami Klienta

  Dobierając przekrój przewodów do warunków w obsługiwanym przez nas obiekcie kierujemy się zasadami przeznaczenia obwodów. Inne przewodu stosuje się do oświetlenia mieszkania, a inne do gniazdek elektrycznych ogólnego przeznaczenia ponieważ urządzenia podłączane do gniazdek mają znacznie większą moc niż żarówki. Jeszcze inny przekrój przewodów przy zakładaniu instalacji elektrycznej przeznacza się do gniazdek o konkretnym przeznaczeniu, np. do domowych urządzeń jednofazowych o mocy znamionowej powyżej 2 kW (np. piekarnik) dla których przewiduje się niezależne obwody. Niezależny obwód powinien też posiadać system alarmowy, który nie powinien zostać unieruchomiony przeciążeniem jakiegoś gniazdka. Osobnym tematem są bezpieczniki. Obwody elektryczne każdej instalacji muszą być zabezpieczone przed przeciążeniem. Do tego celu służą zwykle wyłączniki nadmiarowo-prądowe, w starych instalacjach można jeszcze spotkać bezpieczniki topikowe w obudowie ceramicznej. Nasi specjaliści mają doświadczenie w pracy ze wszelkimi typami instalacji elektrycznej, również obsługujących obiekty przemysłowe.

Instalacje komputerowe

Planując wyposażenie budynku warto zacząć od okablowania - w chwili gdy powstaje projekt instalacji energetycznej równolegle z nią powinien powstać plan okablowania niskonapięciowego czyli telefonicznego, komputerowego, sygnałów TV Sat, domofonowego i innych. Chociaż developerzy coraz częściej decydują się na wykonanie okablowania w taki sposób by dobór urządzeń aktywnych pozostawić indywidualnym wymaganiom i zamożności klienta dość często zdarza się, że zachodzi konieczność modernizacji sieci przewodów by dostosować ją do potrzeb nie przewidzianych w chwili budowy. Oczywiście spotykamy się również z sytuacjami adaptacji na potrzeby biur i mieszkań budynków wybudowanych przed wdrożeniem jakichkolwiek technologii informatycznych

 • - Rozbudowa i modernizacja sieci komputerowej

  W innych przypadkach nasze usługi są doskonałym rozwiązaniem w przypadku wymiany sieci, albo jej modernizacji. Ogólnie rzecz biorąc okablowanie każdego obiektu, nie tylko domu mieszkalnego wykonuje się podczas budowy albo remontu. Przewody położone w ścianach na tym etapie umożliwiają podłączenie urządzeń odpowiedzialnych za komfort i bezpieczeństwo domowników. Prawidłowo zaprojektowana i wykonana instalacja powinna być niewidoczna, praktyczna i niedroga – i powinna także pozostać taką po pracach modernizacyjnych.

 • - Doradztwo specjalistyczne, zadania projektowe, remonty i modernizacje sieci

  Ponieważ przeoczenie jakiegokolwiek elementu okablowania może mieć w przyszłości nieprzyjemne skutki, najlepiej stworzyć dokumentację projektową a przed rozpoczęciem prac instalatorskich mieć pewność co do przeznaczenia instalacji. Jeśli zachodzi taka potrzeba, stworzenie takiego projektu można powierzyć naszym specjalistom. Ponieważ często poprawiamy pracę po innych firmach, albo pojedynczych „fachowcach” regularnie miewamy do czynienia z sytuacją gdy kable kładzione w pośpiechu i bez konsultacji ze specjalistami od poszczególnych instalacji powodują ograniczenia funkcji poszczególnych systemów. W przypadku zlecenia prac naszej firmie zawsze proponujemy takie rozłożenie przewodów, które pozwoli w przyszłości dodatkowo rozbudować sieć.

Wykończenia wnętrz domów i biur
realizowane z pasją...

Remonty, prace wykończeniowe, układanie paneli i glazury

Wychodzimy naprzeciw
oczekiwaniom naszych Klientów

DLACZEGO WARTO NAS WYBRAĆ?
Istniejemy na rynku od 2002 roku oferując naszym Klientom usługi najwyższej jakości. Specjalizujemy się w solidnych wykończeniach wnętrz, a głównym priorytetem naszej działalności jest zagwarantowanie Klientom satysfakcji z naszych realizacji. Do każdego powierzonego nam zadania podchodzimy indywidualnie, dostosowując ofertę do oczekiwań Zleceniodawców. Na przestrzeni kilkunastu lat funkcjonowania, nasza ekipa remontowa wykonała setki prac remontowych tj. położenia paneli, gładzi gipsowych i pomalowania mieszkań czy też biur, zdobywając silną i ugruntowaną pozycję na szczecińskim rynku.
KOMPLEKSOWE I PROFESJONALNE PRACE REMONTOWO-WYKOŃCZENIOWE
Wybierając naszą firmę do remontu mieszkania, domu, czy firmy stawiasz na wieloletnie doświadczenie, profesjonalizm, dokładność oraz terminowość realizowanych prac. Naszym Klientom oferujemy wiele możliwości – przede wszystkim usługi na wysokim poziomie! Służymy fachowym doradztwem polecając rozwiązania optymalnie dostosowane do potrzeb inwestora.
NAJLEPSI SPECJALIŚCI W SZCZECINIE
Zapewniamy, że powierzając zlecenia naszej firmie Wasze wszelkie prace wykończeniowe zostaną przeprowadzona sprawnie, solidnie i szybko. Jeśli poszukujesz ekipy remontowej w Szczecinie i chcesz mieć kompleksowo wykonane wszystkie prace związane z wykańczaniem mieszkań, domów, biur, gabinetów lekarskich czy pomieszczeń handlowych zapraszamy do zapoznania się z szeroką ofertą firmy i skorzystania z naszych profesjonalnych usług. Specjalizujemy się w kompleksowych wykończeniach mieszkań.

DANE KONTAKTOWE

 • REMONTY - SZCZECIN
 • tel: 601654288
  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Copyright © 2020 www.szczecin-remonty.pl Produkcja www.FabrykaStron.eu
Na stronie stosujemy pliki cookies. Można dokonać zmiany ustawień cookies. Szczegóły Polityka Prywatności.