Zbiorniki gazowe wykluczają konieczność utrzymywania miejsca na skład materiału opałowego, nie ma też problemu z popiołem, jak przy spalaniu węgla czy ekogroszku, poza tym gaz użytkowany na potrzeby domowe jest przyjazny środowisku naturalnemu – jest uznawany za jedno z najbardziej ekologicznych paliw. Pomimo popularności instalacji gazowych wielu potencjalnych użytkowników obawia się ich - wynika to z braku świadomości w jaki sposób działa taka instalacja. Obok pytań o bezpieczeństwo wiele osób zakłada, że koszty montażu i eksploatacji instalacji gazowej mogą przekraczać ich możliwości. Tymczasem gaz stanowi jedno z bardziej popularnych mediów energetycznych wśród prywatnych inwestorów. W domach jednorodzinnych gaz wykorzystuje się do ogrzewania pomieszczeń i ogrzewania wody oraz do gotowania. Instalacje gazowe dzielą się na dwa podstawowe rodzaje, w zależności od dostarczanego medium. Są to instalacje LPG czyli na gaz płynny, magazynowany w zbiorniku na zewnątrz budynku, oraz na gaz ziemny, dostarczany z centralnej (miejskiej) sieci gazowej. Nasza firma specjalizuje się w we wszystkich spotykanych na rynku rozwiązaniach, zarówno domowych jak i przemysłowych. Obok montaży i podłączeń przyjmujemy także zlecenia remontu i konserwacji instalacji gazowych.
Domowa instalacja gazowa wymaga montażu odpowiedniego zbiornika na gaz płynny. Dostępne są one w różnych rozmiarach, mogą więc zostać dopasowane do indywidualnych wymagań Klientów. By wyposażyć obiekt w domową instalacją gazową konieczne jest pozwolenie na budowę. Dokument pozwolenia nie jest wymagany, jeśli plan przyłącza gazowego został zawarty w pozwoleniu na budowę całego domu. Domowe instalacje gazowe pozostawiają daleko w tyle inne rozwiązania grzewcze. Do jednej z największych zalet należy wygoda - domowa instalacja gazowa jest bezobsługowa. Wystarczy zaprogramować odpowiednio piec, by w domu było ciepło i by mieć stały dostęp do ciepłej wody. Dodatkowo domowe instalacje gazowe należą do jednego z najbardziej ekonomicznych sposobów wytwarzania ciepła. Przy zastosowaniu dobrej jakości pieca, koszty ogrzewania pomieszczeń i wody są znacznie niższe, niż np. przy ogrzewaniu węglem czy prądem.
Kuchenka gazowa - płyta z tradycyjnymi palnikami - to jeden z najważniejszych sprzętów AGD w domu. Cieszy się popularnością, pomimo konkurencji ze strony płyt grzewczych i indukcyjnych. Podłączania kuchenki gazowej do instalacji gazowej dokonuje się przy użyciu stalowych lub miedzianych rurek albo elastycznego przewodu z metalu. Częściej korzysta się z tego drugiego sposobu ponieważ nie tylko ułatwia montaż ale i pozwala na przesuwanie kuchenki bez konieczności odłączania jej od instalacji co jest wygodne przy sprzątaniu albo remoncie kuchni. Należy pamiętać, że podłączeniem kuchenki gazowej może zająć się tylko doświadczony fachowiec z odpowiednimi uprawnieniami. To warunek zachowania gwarancji od producenta kuchenki (instalator odnotowuje podłączenie kuchenki w książeczce gwarancyjnej) i zapewnienia bezpiecznego korzystania z urządzenia. Skorzystanie z naszej oferty to pewność, że kuchenka jest prawidłowo podłączona i można z niej korzystać bez obaw. Nasz specjalista po zakończeniu pracy sprawdzimy również szczelność instalacji oraz jej działanie. Przy okazji warto pamiętać, że miejsce podłączenia kuchenki gazowej nie może być przypadkowe. Przede wszystkim odległość od okna nie może być mniejsza niż 0,5 m – inaczej podmuch wiatru zza okna mógłby zdmuchnąć płomień palnika i spowodować ulatnianie się gazu. Owszem, dotyczy to głównie starszych kuchenek bo nowsze są wyposażane w termopary, czyli urządzenia, zamykające zawór gazu po zgaszeniu płomienia, ale w przypadku wątpliwości służymy fachowym doradztwem.
Copyright © 2020 www.szczecin-remonty.pl Produkcja www.FabrykaStron.eu
Na stronie stosujemy pliki cookies. Można dokonać zmiany ustawień cookies. Szczegóły Polityka Prywatności.